Edyta Pawlak-Sikora: W jakim wieku można rozpocząć przygodę dziecka z gimnastyką?

Agnieszka Połomska: U Nas są dziewczynki od 3,5 roku życia i starsze.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy rozważając zapisanie dziecka na zajęcia gimnastyczne powinniśmy uwzględnić jakieś specyficzne predyspozycje fizyczne?

Agnieszka Połomska: Nie, Każde dziecko jest mile widziane w klubie. W zależności od posiadanej sprawności fizycznej dopasowana zostanie odpowiednia grupa.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy rozważając zapisanie dziecka na zajęcia gimnastyczne powinniśmy uwzględnić jakieś specyficzne predyspozycje psychiczne lub społeczne?

Agnieszka Połomska: Nie, każde dziecko jest otoczone pedagogiczną profesjonalną opieką kadry trenerskiej, która ma indywidualne podejście do podopiecznych.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy są jakieś przeciwwskazania do udziału w zajęciach gimnastycznych?

Agnieszka Połomska: Tylko przeciwwskazania lekarskie. Przy małych wadach postawy gimnastyka jest jak najbardziej wskazana.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy dzieci powinny Pani zdaniem uczestniczyć w zawodach/rywalizacji sportowej?

Agnieszka Połomska: Jeśli mają taką wolę i chcą to oczywiście. My nawet zachęcamy dzieci, ponieważ uczestnictwo w zawodach pozytywnie wpływa na rozwój, zżycie i współpracę w grupie.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Jaka jest „wartość dodana” udziału dziecka w zajęciach gimnastycznych? - jakich cech nabiera, jakie umiejętności dodatkowo nabywa?

Agnieszka Połomska: Gimnastyka artystyczna to wyjątkowe połączenie gimnastyki, tańca, akrobatyki oraz pracy z przyborami takimi jak: skakanka, obręcz, piłka, maczugi i wstążka. Dziewczynki trenujące gimnastykę artystyczną oprócz ćwiczeń rozciągających i gibkościowych, dla poprawy gracji i koordynacji ruchowej, ćwiczą także elementy baletu i tańca. Nasi trenerzy dbają o doskonały rozwój koordynacji ruchowej i wszystkich cech motorycznych. Specjalne dobrane ćwiczenia kształtujące sylwetkę oraz poprawiające grację poruszania się są wspaniałym i zdrowym fundamentem na przyszłość. Dziewczynki trenujące w naszym klubie wzajemnie wspierają się, kibicują, tworzą zgraną grupę, zawierają trwałe przyjaźnie.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy gimnastyka jest w Pani odczuciu sportem kontuzjogennym?

Agnieszka Połomska: Absolutnie nie. Co więcej sprawność ogólnofizyczna, jaką nabywają dzieci i młodzież, pomaga w utrzymywaniu sprawności sportowej, która nie pozwala na kontuzje podczas funkcjonowania w życiu codziennym.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Jaka jest optymalna częstotliwość zajęć/treningów dla młodych gimnastyków?

Agnieszka Połomska: Dwa razy w tygodniu po 1 do 1,5 godziny.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Co powinien zawierać zestaw stroju sportowego młodego gimnastyka?

Agnieszka Połomska: Przylegająca bluzeczka, krótkie spodenki lub legginsy, skarpetki.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy i ew. w jaki sprzęt sportowy powinniśmy (jako rodzice) zaopatrzyć małego gimnastyka?

Agnieszka Połomska: Na początkowym etapie zapewniamy klubowy sprzęt sportowy do korzystania – skakanka, obręcz, piłka.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Z jakiego rzędu kosztami finansowymi powinniśmy się liczyć zapisując dziecko na zajęcia gimnastyczne?

Agnieszka Połomska: Miesięczna składka członkowska – 200,00 złotych.

 

 

Nr telefonu kontaktowego: 603471973