Edyta Pawlak-Sikora: W jakim wieku można rozpocząć przygodę dziecka z gimnastyką?

Anita Fabicka: W LA PASSIONE przygodę z rekreacyjną gimnastyką artystyczną rozpoczynają pięciolatki. Najmłodsza grupa MAM TALENT! to dziewczynki w wieku 5-7 lat.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy rozważając zapisanie dziecka na zajęcia gimnastyczne powinniśmy uwzględnić jakieś specyficzne predyspozycje fizyczne?

Anita Fabicka: Rekreacyjna gimnastyka artystyczna jest dla wszystkich dziewczynek, które chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu. Należy odznaczać się zapałem do treningu.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy rozważając zapisanie dziecka na zajęcia gimnastyczne powinniśmy uwzględnić jakieś specyficzne predyspozycje psychiczne lub społeczne?

Anita Fabicka: Treningi uczą dyscypliny, sumienności, dokładności, konsekwencji, ale również wymagają determinacji, cierpliwości i staranności.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy są jakieś przeciwwskazania do udziału w zajęciach gimnastycznych?

Anita Fabicka: Podstawą jest ogólny dobry stan zdrowia.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy dzieci powinny Pani zdaniem uczestniczyć w zawodach/rywalizacji sportowej?

Anita Fabicka: Rywalizacja sportowa jest ważnym elementem edukacyjnym w sporcie. Zwycięstwa budują poczucie własnej wartości, są naturalną konsekwencją ciężkiej pracy, ale porażki są równie kształcące i potrzebne w procesie wychowania dzieci i młodzieży. W gimnastyce artystycznej rywalizacja jest możliwa dopiero w momencie opanowania przez gimnastyczkę podstawowych elementów trudności ciała oraz zapamiętania 90sekundowej choreografii. Wiek rozpoczęcia rywalizacji jest więc w przypadku rekreacji uzależniony od indywidualnych predyspozycji uczestniczki naszych zajęć.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Jaka jest „wartość dodana” udziału dziecka w zajęciach gimnastycznych? - jakich cech nabiera, jakie umiejętności dodatkowo nabywa?

Anita Fabicka: Uczestnictwo w zajęciach gimnastycznych znacząco wpływa na poprawę gibkości, jak również na budowę pancerza mięśniowego. Elementy akrobatyki, baletu oraz tańca, będące częścią naszych zajęć, wpływają na kształtowanie właściwej postawy ciała oraz nabywania gracji i elegancji w ruchu. Gimnastyka artystyczna, to także praca z przyborami tj. skakanka, obręcz, piłka, maczugi i wstążka, manipulacja przyborem poprawia koordynację ruchową, zwinność oraz podzielność uwagi.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy gimnastyka jest w Pani odczuciu sportem kontuzjogennym?

Anita Fabicka: Rekreacyjna gimnastyka artystyczna z LA PASSIONE, to zrównoważony trening maksymalnie dwa razy tygodniowo maksymalnie po dwie godziny. Myślę, że trening w takim wymiarze godzin nie jest szczególnie obciążający i kontuzjogenny.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Na jakiego rodzaju kontuzje narażony jest młody gimnastyk?

Anita Fabicka: Jeśli pojawiają się kontuzje, to najczęściej dotyczą przeciążenia stawów skokowych bądź kolanowych. Zdarzają się również przeciążenia w obrębie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Jaka jest optymalna częstotliwość zajęć/treningów dla młodych gimnastyków?

Anita Fabicka: Grupy początkujące MAM TALENT! trenują 2 razy w tygodniu po 60minut. Grupy średnio zaawansowana GWIAZDECZKI trenują 2 razy w tygodniu po 90 minut. Grupy zaawansowane STARS trenują 2 razy w tygodniu po 120 minut.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Co powinien zawierać zestaw stroju sportowego młodego gimnastyka?

Anita Fabicka: Strój powinien dolegać do ciała, najlepiej jeśli są to leginsy oraz body, a na stopach skarpetki lub napalcówki. LA PASSIONE preferuje jednolite stroje, wszystkie nasze gimnastyczki trenują w takich samych zestawach w jednolitej czarnej kolorystyce.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy i ew. w jaki sprzęt sportowy powinniśmy (jako rodzice) zaopatrzyć małego gimnastyka?

Anita Fabicka: Przygodę z gimnastyką artystyczną rozpoczyna się od pracy ze skakanką, w późniejszym etapie wprowadza się kolejne przybory. Podczas treningów przydają się gumy oporowe, poduszki pod kolano i piętę wykorzystywane podczas rozciągania.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Z jakiego rzędu kosztami finansowymi powinniśmy się liczyć zapisując dziecko na zajęcia gimnastyczne?

Anita Fabicka: Udział w pierwszych próbnych zajęciach jest zawsze bezpłatny. Opłata za zajęcia jest uzależniona od poziomu zaawansowania oraz liczby godzin zajęć w miesiącu i kształtuje się od 280,00-330,00 złotych za miesiąc. Każda Passionelka musi posiadać klubowy zestaw gimnastyczny - zestaw: body, napalcówki, zestaw do czesania koka, skakanka i worek treningowy na wszystkie akcesoria to jednorazowy koszt 200,00 złotych.

 

Nr telefonu kontaktowego: 604 965 004.