DYSCYPLINA: nauka jazdy na rolkach

 

Edyta Pawlak-Sikora: W jakim wieku można rozpocząć przygodę dziecka ze sportami wrotkarskimi?

Bartłomiej Wróbel: W Rolkowej Akademii Gdynia najmłodsze dzieci zaczynają już od 4 lat. Przekrój wiekowy dzieci to 4-10 lat.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy rozważając zapisanie dziecka na zajęcia w ramach sportów wrotkarskich uwzględnić jakieś specyficzne predyspozycje fizyczne?

Bartłomiej Wróbel: Nie ma znaczenia budowa ciała ani aspekty fizyczne. Jest to sport dla każdego - rozwija wszystkie zdolności motoryczne (siłę, szybkość, wytrzymałość, zwinność, gibkość, koordynację, stabilizację, równowagę) bez względu na wiek dziecka.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy rozważając zapisanie dziecka na zajęcia w ramach sportów wrotkarskich powinniśmy uwzględnić jakieś specyficzne predyspozycje psychiczne lub społeczne?

Bartłomiej Wróbel: Tak jak wspomniałem wcześniej nie ma to znaczenia - liczą się chęci, zapał rodziców do przywożenia ich na zajęcia i oczywiście rolki do jazdy. Są to świetne zajęcia do nawiązania pierwszych nowych znajomości pozaszkolnych, integracji wśród grupy rówieśników, przełamywanie swoich barier sportowych.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy są jakieś przeciwwskazania do udziału w zajęciach w ramach sportów wrotkarskich?

Bartłomiej Wróbel: Tak - nie powinny uprawiać tego sportu osoby po kontuzjach kolan i kręgosłupa, aczkolwiek przy odpowiednim doborze ćwiczeń również jest to możliwe.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy dzieci powinny Pana zdaniem uczestniczyć w zawodach/rywalizacji sportowej?

Bartłomiej Wróbel: Rywalizacja jest bardzo potrzebna w każdym wieku, ale nie najważniejsza. Ważna jest zabawa i chęć poznawania nowej pasji (jazdy na rolkach).

 

Edyta Pawlak-Sikora: Jaka jest „wartość dodana” udziału dziecka w zajęciach w ramach sportów wrotkarskich? - jakich cech nabiera, jakie umiejętności dodatkowo nabywa?

Bartłomiej Wróbel: Dzieci nabierają charakteru tzn. nie podłamują się niepowodzeniami, walczą do końca. Aktywizują swoje ciało. Integrują się w nowym środowisku. Przede wszystkim uczą się jeździć na rolkach a wśród swoich rówieśników, nie trenujących sportów, to stanowi wartość dodaną - umiejętność jazdy na rolkach (nie tylko na wprost).

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy sporty wrotkarskie są w Pana odczuciu sportem kontuzjogennym?

Bartłomiej Wróbel: Absolutnie nie jest to sport kontuzjogenny, przy odpowiednich zajęciach, treningach prowadzonych przez merytorycznie do tego przygotowanych trenerach. Jest to bardzo bezpieczny sport dla każdego począwszy od dziecka po dorosłego.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Jaka jest optymalna częstotliwość zajęć/treningów dla młodych adeptów sportów wrotkarskich?

Bartłomiej Wróbel: Optymalnie 2 do 3 razy w tygodniu po 1 godzinie.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy i ew. w jaki sprzęt sportowy powinniśmy (jako rodzice) zaopatrzyć małego adeptka sportów wrotkarskich?

Bartłomiej Wróbel: Rolki + kask oraz zestaw ochraniaczy na łokcie i kolana oraz ewentualnie na nadgarstki.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Z jakiego rzędu kosztami finansowymi powinniśmy się liczyć zapisując dziecko na zajęcia w ramach sportów wrotkarskich?

Bartłomiej Wróbel: Przedział cenowy od 100,00 zł (4 wejścia) do 200,00 zł (8 wejść) za zajęcia grupowe w miesiącu + swój sprzęt (koszt około 400,00-500,00 zł) w zależności od jakości wybranego sprzętu.

 

 

Nr telefonu kontaktowego: 668136923