Zajęcia kickboxingu oraz taekwon-do ITF w KS Drache Leszno przedstawia nam główny trener - Sebastian Grzegorowski.

 

Edyta Pawlak-Sikora: W jakim wieku można rozpocząć przygodę dziecka z kickboxingu?

Sebastian Grzegorowski: Od 4 roku życia.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy rozważając zapisanie dziecka na zajęcia kickboxingu powinniśmy uwzględnić jakieś jego specyficzne predyspozycje fizyczne?

Sebastian Grzegorowski: Niekoniecznie - każde dziecko z treningu wyciągnie coś dla siebie. Oczywistą kwestią jest, że dużym atutem są: szybkość, zwinność i gibkość.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy rozważając zapisanie dziecka na zajęcia kickboxingu powinniśmy uwzględnić jakieś jego specyficzne predyspozycje psychiczne lub społeczne?

Sebastian Grzegorowski: Wiadomo - nic nikomu nie przychodzi szybko i łatwo, więc dyscyplina, regularność i wytrzymałość są dużymi zaletami.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy są jakieś przeciwwskazania do udziału w zajęciach kickboxingu ?

Sebastian Grzegorowski: Pierwszym krokiem przed rozpoczeciem zajęć przez dziecko jest zawsze wywiad z rodzicem, później badania u lekarza sportowego. Jeżeli wszystko jest dobrze, można przystąpić do treningów. U nas w klubie trenuje dziecko autystyczne i jego rozwój psychofizyczny z roku na rok jest zauważalny - dziecko jest bardziej otwarte, rodzice są bardzo zadowoleni.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy dzieci powinny Pana zdaniem uczestniczyć w zawodach/rywalizacji sportowej?

Sebastian Grzegorowski: Oczywiście, że nie we wszystkich zawodach sportowych. Dla najmłodszych grup organizujemy zawody mikołajkowe itp., w których uczestniczą w dyscyplinach takich jak: tor przeszkód, techniki szybkościowe itp. Osobiście jestem za tym, aby wszystkie grupy wiekowe uczestniczyły w zawodach,

 

Edyta Pawlak-Sikora: Jaka jest „wartość dodana” udziału dziecka w zajęciach kickboxingu? - jakich cech nabiera, jakie umiejętności dodatkowo nabywa?

Sebastian Grzegorowski: Zauważyliśmy, że dzieci nadpobudliwe wyciszają się i stają się bardziej zdyscyplinowane, natomiast dzieci strachliwe stają się odważniejsze, bardziej w siebie wierzą, stają się bardziej otwarte.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy kickboxing jest w Pana odczuciu sportem kontuzjogennym?

Sebastian Grzegorowski: Używając w walkach wszystkich ochraniaczy, bardzo mało jest kontuzji, ale wiadomo - to nie szachy a sport kontaktowy, gdzie kontuzje się zdarzają

 

Edyta Pawlak-Sikora: Na jakiego rodzaju kontuzje narażony jest młody adept kickboxingu?

Sebastian Grzegorowski: Skręcenie nogi, rozbity nos, łuk brwiowy, ból głowy itp.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Jaka jest optymalna częstotliwość zajęć/treningów dla młodych adeptów kickboxingu?

Sebastian Grzegorowski: Nasz klub prowadzi zajęcia 2 razy w tygodniu po 50 minut.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Co powinien zawierać zestaw stroju sportowego młodego adepta kickboxingu?

Sebastian Grzegorowski: Luźne spodnie i bluzka na pierwsze zajęcia wystarczą.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy i ew. w jaki sprzęt sportowy powinniśmy (jako rodzice) zaopatrzyć małego adepta kickboxingu?

Sebastian Grzegorowski: W późniejszej fazie komplet ochraniaczy, kask z kratą, rękawice, kapcie, suspensor, ochraniacz piersi, goleni, szczęka.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Z jakiego rzędu kosztami finansowymi powinniśmy się liczyć zapisując dziecko na zajęcia kickboxingu?

Sebastian Grzegorowski: Opłata miesięczna około 100,00 złotych, koszty sprzętu to około 400,00 złotych, koszty zawodów około 50,00-100,00 złotych, ubezpieczenie 50,00 złotych na rok.

 

Nr telefonu kontaktowego: 661989662.