Edyta Pawlak-Sikora: W jakim wieku można rozpocząć przygodę dziecka z gimnastyką?

Grażyna Biernat: W wieku 4-5 lat. W naszym klubie są następujące grupy wiekowe: 4-5 lat, 6-7 lat, 8 lat i starsze oraz dwie grupy wyczynowe (roczniki: 2015-2007).

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy rozważając zapisanie dziecka na zajęcia gimnastyczne powinniśmy uwzględnić jakieś specyficzne predyspozycje fizyczne?

Grażyna Biernat: Przed rozpoczęciem zajęć należy przedłożyć brak przeciwwskazań lekarskich. W przypadku dziewczynek uprawiających gimnastykę artystyczną wyczynowo, dobrze jest kiedy są: gibkie, szczupłe, muzykalne z predyspozycjami manualnymi.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy rozważając zapisanie dziecka na zajęcia gimnastyczne powinniśmy uwzględnić jakieś specyficzne predyspozycje psychiczne lub społeczne?

Grażyna Biernat: Dzieci u nas rozwijają się wspaniale. Zajęcia są ciekawe dostosowane do wieku dziecka. Na hali zawsze przebywają dwie trenerki.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy są jakieś przeciwwskazania do udziału w zajęciach gimnastycznych?

Grażyna Biernat: Na początku nie ma.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy dzieci powinny Pani zdaniem uczestniczyć w zawodach/rywalizacji sportowej?

Grażyna Biernat: Tak, choć różnie to wygląda w różnych krajach. Dzieci lubią rywalizację, ale to my – dorośli, musimy zachować w tym umiar.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Jaka jest „wartość dodana” udziału dziecka w zajęciach gimnastycznych? - jakich cech nabiera, jakie umiejętności dodatkowo nabywa?

Grażyna Biernat: Dyscyplina, grzeczność, skupienie uwagi, koleżeńskość, empatia w stosunku do koleżanek.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy gimnastyka jest w Pani odczuciu sportem kontuzjogennym?

Grażyna Biernat: Pod okiem trenera - absolutnie nie. Wszystkie kontuzje, jakie znam, wydarzyły się w domu lub na szkolnych korytarzach. Dzieci popisywały się swoimi umiejętnościami.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Jaka jest optymalna częstotliwość zajęć/treningów dla młodych gimnastyków?

Grażyna Biernat: Dwa razy w tygodniu po 2 godziny zegarowe. Później trzy razy w tygodniu.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Co powinien zawierać zestaw stroju sportowego młodego gimnastyka?

Grażyna Biernat: Leginsy, dopasowaną koszulkę i napalcówki na stopki (nie baletki).

 

Edyta Pawlak-Sikora: Czy i ew. w jaki sprzęt sportowy powinniśmy (jako rodzice) zaopatrzyć małego gimnastyka?

Grażyna Biernat: My zamawiamy sprzęt w specjalistycznej firmie i rodzice kupują od nas. Na początek skakanka i obręcz – koszt to ok. 30,00 i 40,00 złotych.

 

Edyta Pawlak-Sikora: Z jakiego rzędu kosztami finansowymi powinniśmy się liczyć zapisując dziecko na zajęcia gimnastyczne?

Grażyna Biernat: Wpisowe to 100,00 złotych, opłata za zajęcia skalkulowana na 8 godzin zegarowych wynosi 170,00 złotych.

 

Nr telefonu kontaktowego: 5011844769